На виконання постанови Кабінету міністрів України від 9 листопада 2016 р. № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби», № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» згідно з пропозицією Міністерства охорони здоров’я з 1 квітня 2017 р. в Україні вцілому і в Полтавському районі зокрема запроваджується відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму, за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, згідно з додатком до даної постанови.

Пацієнтам, що страждають на вищевказані хвороби, необхідно звернутися до дільничного лікаря загальної практики- сімейної медицини (за місцем реєстрації чи приписки), який проведе обстеження, призначить(скоригує) оптимальне лікування та випише рецепт на необхідні ліки. Якщо виписані ліки входять в додаток до вищевказаної постанови, то лікар порекомендує аптеку, яка здійснює реалізацію ліків за зниженими цінами по даним рецептах.

Крім того, на виконання Постанови КМУ від 02.07.2014 № 240 “Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів” ціни на визначені ліки в аптечній мережі не мають перевищувати встановлені норми.

Таким чином пацієнт має змогу отримати якісне лікування за суттєво зниженими цінами.

Головний лікар КЗ «ПРКЦ ПМД» М.О.Рощак