21 листопада 2019 року світова слільнота відзначає Міжнародний день відмови від куріння. У цей день фахівці охорони здоров’я закликають курців припинити палити, а владу – запроваджувати ефективні антитютюнові закони.

За даними Глобального опитувания дорослих щодо вживання тютюну (2017 р.) в Україні шоденно курять 7.2 млн дорослих 62.5% iз них хочуть позбутися Tютюнової залежності.

За даними вибіркового опитування домогосподарств, яке проводила
Державна служба статистики України у жовтні 2018 року, у Полтавській області майже 250 тисяч осіб у віці 12 років і старшому повідомили, що курять.


3 метою підвищення рівня знань населення про небезпеку куріння та з нагоди відзначення Міжнародного дня відмови від куріння рекомендуємо активізувати інформаційно-комунікаційну роботу з цього питання.

Hеобхідно використати всі можливі форми інформаційно-освітньої роботи та канали комунікації: ЗМІ, соцмережі, сайти державних установ та своїх закладів охорони здоров’я, зустрічі в закладах освіти за участю педагогів та батьків, заняття на навчальних циклах «Разом до здоров’я» у загально-освітніх закладах та «Школах здоров’я» при амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини області.


Під час проведення інформаційно-комунікаційної роботи необхідно акцентувати увагу, що нікотинова залежність – це захворювання, самостійно боротися з яким дуже важко, тому краще звертатися по допомогу до фахівців, перш за все до свого сімейного лікаря. Також, під час проведення заходів необхідно використати інформаційно-просвітницькі матеріали з профілактики куріння, надані ДУ «Центр громадського здоров’я МО3 України» та Центром громадського представництва “За життя”.


З повагою до вас колектив КП “Полтавський РКЦПМД” Полтавської районної ради.